فرمانده انتظامی یزد اعلام كرد: مأموران پلیس یزد با پیگیری‌ و سخت‌كوشی جان یك زن كه بیش از 48 ساعت در عمق یك چاه بود، را نجات دادند، این زن توسط همسرش مجروح شده بود.

سردار علی علی‌اكبریان گفت: روز 5 آبان سال جاری شخصی به كلانتری مركزی شهرستان ابركوه مراجعه و اعلام می‌كند كه دخترش دبیر آموزش و پرورش در دهستان اسفندآباد در مورخه فوق از منزل خارج شده و تاكنون مراجعه نكرده و تلفن همراه وی خاموش و كسی جوابگو نیست.
وی اظهار داشت: مأموران پلیس با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی رسیدگی به این پرونده را در دستور كار قرار دادند و چند تیم از پلیس‌های تخصصی تشكیل شد.
سردار علی‌اكبریان افزود: در بررسی‌های اولیه، پلیس به همسر سابق این زن مشكوك شدند، این فرد 39 ساله پزشك مركز درمانی شهر مهر دشت بود و بر اثر اختلاف خانوادگی از یكدیگر جدا شده‌اند.
فرمانده انتظامی‌ یزد اعلام كرد:‌ نامبرده در تحقیقات پلیس از موضوع ناپدید شدن همسر سابقش اظهار بی‌اطلاعی كرد اما در بازرسی از منزل وی، لباس‌های متعلق به متهم كه احتمال می‌رفت نامبرده جهت از بین بردن آثار و علائم احتمالی داخل ظرف آب قرار داده داخل حمام منزل وی كشف شد.

* كنجكاوی پسر بچه دست متهم را رو كرد
وی اظهار داشت: در ادامه از همسایگان پیرامون موضوع تحقیقات جامعی صورت گرفت و پسر بچه‌ای 8 ساله كه با فرزند مظنون دوست و هم‌بازی بود در حضور مادرش به مأموران تحقیق گفت صبح روز حادثه برای بازی كردن با پسر مظنون به درب منزل آنها رفتم و چون درب حیاط را باز نكردند از شكاف بین در و دیوار كه حیاط منزل قابل رؤیت بود مشاهده كردم كه دكتر «ف» در حال كشیدن جسد یك زن از داخل ساختمان به حیاط است.
سردار علی‌اكبریان گفت: دخالت دكتر «ف» در ناپدید شدن همسر سابقش برای مأموران محرز شده بود اما مظنون به چیزی اعتراف نمی‌كرد. لذا به منظور جمع‌آوری دلایل و قراین چند تیم تحقیقاتی و عملیاتی به اطراف كوه گنبد عالی و قنات‌های متروكه و محل‌هایی كه احتمالی وجود این زن می‌رفت اعزام و به جستجو پرداخت.

این مقام پلیس افزود: مأموران، مظنون را تحت بازجویی تخصصی قرار دادند، با توجه به شواهد و قراین موجود از قبیل اخذ پرینت مكالمات تلفن همراه و خانم آزاده و خراشیدگی صورت متهم و گواهی پزشكی قانونی مبنی بر ایجاد خراشیدگی به علت نزاع و گزارش برخورد خودرو متهم با جدول خیابان و آشفتگی و وضعیت ظاهری و شواهد و دلایل دیگر با تحقیقات و سوالات متعدد روز 7 آبان، متهم پیرامون محل احتمالی جسد زن گمشده مطالبی را به صورت پراكنده عنوان كرد.
وی اظهار داشت: مأموران به محل‌ها و محدوده اعلامی مورد نظر واقع در ضلع غربی دهستان اسفندآباد اعزام و به علت تاریكی شب نتیجه‌ای حاصل نشد و مجدداً به محض روشن شدن هوا از تمام قنوات متروكه با سخت‌كوشی بازدید كه آثار لاستیك یك دستگاه خودرو در بالای دهانه یكی از چاههای قنات شك و ظن مأموران را برانگیخت.

* زن مرده، زنده شد!
سردار علی‌اكبریان در ادامه افزود: بلافاصله یكی از مأموران با كمك سایر پرسنل به وسیله طناب تا نزدیكی دهانه قنات رفته كه صدای شیون و ناله زنی به گوش رسیده و با صدا زدن نام خانم صدای وی از داخل چاه كه 18 متر عمق داشته به گوش رسیده و از مأموران درخواست كمك و آب می‌كند.
فرمانده انتظامی یزد با تشریح نجات این زن گفت: در ادامه مأموران برای نجات جان این زن یك بطری آب به داخل چاه می‌فرستند تا از تلف شدن به علت تشنگی زیاد جلوگیری شود و سریعاً با هماهنگی به عمل آمده عوامل آتش‌نشانی و اورژانس در محل حاضر و زن گمشده را كه به صورت مجروح و بیش از 48 ساعت داخل چاه بود نجات دادند.
وی در ادامه اظهار داشت: با تحقیقات به عمل آمده مشخص شد به دلیل اختلاف خانوادگی، این زن مهریه‌اش را اجرا گذاشته و فرزند مشترك آنها نزد پدرش زندگی می‌كرده و هفته‌ای چند بار جهت ملاقات و سركشی از فرزندش به منزل متهم مراجعه می‌كرده است، در روز حادثه در داخل منزل با دكتر«ف» درگیر می‌شود كه متهم با دست گلوی وی را فشار می‌دهد و به تصور این‌كه فوت كرده و فاقد هرگونه علائم حیاتی است وی را داخل صندوق عقب خودرو شخصی‌اش گذاشته و جسد را به طرف چاه‌های اسفندآباد برده وی را به داخل چاه می‌اندازد.

* شادمانی مردم از پیگیر‌ی‌های پلیس
فرمانده انتظامی یزد گفت: نجات معجزه‌آسای جان یك انسان پس از 48 ساعت توسط مأموران پلیس باعث شادی و شعف مردم و بستگان وی و اهالی محل شد، جمع و ترافیك سنگین خودرویی حاصل از ازدحام پورشور مردم در جلوی پاسگاه اسفندآباد به حدی بود كه حركت آمبولانس با مشكل مواجه شد.
سردار علی‌اكبریان تصریح كرد: اهالی محل با توزیع شیرینی وشربت از اقدام به جای كاركنان زحمت‌كش نیروی انتظامی تقدیر و تشكر ‌كردند.